Chorvátsko Malinska


Poľnohospodárska a rybárska obec, prístav a obľúbené letovisko na severozápadnom pobreží ostrova Krk. Obýva ju okolo 1000 obyvateľov. Nachádza sa v širokom rovnomennom zálive, 13 km severne od mesta Krk. Vyniká bohatou vegetáciou a nachádzajú sa tu borovicové lesy, záhrady, sady. Malinska je rozvinutým turistickým strediskom na západnom pobreží ostrova Krk, ktorý je mostom spojený s pevninou. Vďaka príjemnej klíme, romantickým zátokám s priezračnému moru je Malinska navštevovaná turistami z celého sveta. Je tiež známa svojimi ideálnymi podmienkami pre potápanie. Možnosti zábavy nie sú o nič menšie, ako tie, ktoré sú v ponuke niektorých väčších turistických stredísk. Konajú sa tu vystúpenia v rámci Kultúrneho leta, regaty, ľudové slávnosti. Ak máte chuť sa dobre najesť, môžete si zájsť do niektorej z krčmičiek, kde vám ponúknu domácu zeleninu, víno a čerstvé ryby alebo do niektorej z pekných, noblesnejších reštaurácií. Malinska je letovisko pre všetkých, ktorí vyhľadávajú rozmanitú ponuku rozvinutého turistického strediska. Je vhodná na rodinné dovolenky rovnako ako k aktívnej dovolenke, a tiež pre tých, ktorí sa o dovolenke chcú pobaviť, si tu prídu na svoje.

Ubytovanie Malinska

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Prvná zmienka o osade Malinska pochádza z 15. storočia. Jedinou starou stavbou, veža kostola sv. Apolinára zo 17. stor., nájdeme na miestnom cintoríne. Toto prímorské letovisko nie je moc bohaté na kultúrne a historické pamiatky. O to viac sa však môžete potešiť návštevou blízkych miest, ktoré ponúkajú veľa historických pamiatok.

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Malinska má pláže sčasti z drobných kamienkov (doplnené umelo), čiastočne ich tvoria betónové pláty na slnenie s upravenými vstupmi do vody. Borovicový les poskytuje ochranu pred slnkom. Pláž Rupa bola vyznamenaná tzv. Modrou vlajkou.

  viac

 • Šport

  Môžete si tu zahrať tenis, minigolf, stredozemnú hru s kamennými guľami zvanú "Bočan", kolky alebo si zajazdiť na koni...

  viac

 • Zábava a nočný život

  Každoročne sa tu koná festival ľudových piesní a tancov z ostrova Krk (prvá augustová nedeľa), znalci tunajšieho folklóru ho vysoko hodnotia. Nachádzajú sa tu diskokluby a diskoterasy. 23. júla...

  viac

Last Minute MalinskaDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka