Chorvátsko Cres

  
Cres je mesto na rovnomennom ostrove. V meste žije 2900 ľudí, sú tu zariadené hostely pre turistov. Sever ostrova Cres je hornatý, leží tu tiež najvyšší vrchol ostrova, Gorice (648 m). Ostrov Cres leží vo vonkajšom páse Kvarnerských ostrovou, v jeho severozápadnej časti. Celková rozloha ostrova je 404 km2. Obyvateľstvo sa živí poľnohospodárstvom (vinná réva, olivovníky), chovom oviec, stavbou lodí, rybolovom a spracovaním rýb. Cres nemá žiadne povrchové vodné toky. Celý ostrov spolu zo susedným Lošinj je zásobovaný pitnou vodou z rozľahlého Vranského jazera. Toto prísne chránené sladkovodné jazero s rozlohou 5,8 km2 je pozoruhodným prírodným fenoménom: jeho hladina je 13 m nad morom a dno v hĺbke 68 m pod hladinou mora. Predpokladá sa, že je prevažne uspokojený vodou z podzemných sladkovodných prameňov z pevniny s tým, že je dopĺňané aj zrážkami a z miestnych podzemných zdrojov. Toto ostrovné letovisko je vhodné pre kľudnejšiu dovolenku.

Ubytovanie Cres

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Cres pôvodne tvoril s ostrovom Lošinj jeden veľký ostrov s názvom Apsyrtides. Bol to najväčší ostrov na Jadrane...

  viac

 • Kúpanie a pláže

  More okolo lošinjsko-creského súostrovia bolo dňa 6. augusta 2006 vyhlásené prvým chráneným úsekom mora so zameraním na intenzívnu ochranu tunajšej kolónie delfínov skákavých...

  viac

 • Šport

  Toto turistické letovisko ponúka výborné podmienky pre vodné a plážové športy. Najmä na volejbal, windsurfing, potápanie, a šnorchlovanie. Máte možnosť si zapožičať bicykel, lodičky a vodné bicykle.

  viac

 • Zábava a nočný život

  Toto prímorské letovisko ponúka veľké množstvo malebných reštaurácií, cukrární, a obchodíkov so suvenírmi. Neváhajte ochutnať miestne špeciality. Napríklad dary mora, zmrzlinu a podobne. Pre viac kultúrneho vyžitia neváhajte navštíviť blízke mestá.

  viac

Last Minute CresDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka