Chorvátsko Baška

 

Letovisko Baška leží na juhovýchodnom brehu ostrova Krk, v rozľahlej Bašskej zátoke. Baška je druhým najväčším prístavným mestom na tomto ostrove. Vďaka svojim architektonickým skvostom je považované za jedno z najkrajších stredísk. Neďaleko starej časti mestečka vyrástlo dnes nové turistické letovisko, ktoré má výborné dopravné spojenie s mestom Krk, s ostrovom Rab a mestom Senj, ktoré leží na pevnine. Pôsobivý je výhľad na hradbu Velebitu na protiľahlej pevnine a na majestátny ostrov Prvić. Dovolenku v tomto letovisku odporúčame rodinám, milovníkom športu a mladým, ktorí sa chcú pobaviť - skrátka všetkým, kto chcú prežiť dovolenku vo väčšom turistickom stredisku s rozmanitou a kvalitnou turistickou ponukou doplnkových aktivít.

Ubytovanie Baška

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Priamo v meste Baška sa nachádza barokový farský kostol sv. Trojice z 18. storočia, ktorý má vo svojom inventári veľmi cenné predmety. Zaujímavé je tiež miestne Vlastivedné múzeum, kde sa návštevníci môžu dozvedieť veľa o histórii tohto mesta. V okolí Bašky je možné vysoko v kopcoch objaviť niekoľko kostolíkov, miesto je vhodné na príjemné prechádzky.

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Baška má veľmi krásnu a populárnu pláž Vela plaža, ktorá sa nachádza v širokej zátoke pozdĺž celého mestečka - pláž je tvorená drobnými okruhliakmi a hrubým pieskom...

  viac

 • Šport

  Baška ponúka výborné podmienky pre rôzne druhy vodných športov: potápanie, podmorský rybolov, windsurfing, jachting. Ponuku športového vyžitia dopĺňa tenis, bowling, futbal, minigolf, stolný tenis.

  viac

 • Zábava a nočný život

  Letovisko Baška sa môže pýše svojou štvorkilometrovou promenádou okolo mora, lemovanou mnohými krčmičkami a reštauráciami. Promenáda je určená nielen na prechádzky, ale tiež k jazde na bicykli, jogging a jazde na kolieskových korčuliach. Okrem športového využitia sa tu môžete aj pobaviť. V letovisku sa poriadajú rozmanité kultúrne podujatia, zábavné vystúpenia, tradičné ostrovné slávnosti a letné kultúrne manifestácie. Veľmi populárna a zaujímavá je ľudová slávnosť Rybársky deň. V okolí letoviska Baška je dokonca 14 vyznačených turistických chodníkov.

  viac

Last Minute BaškaDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka