Chorvátsko Žuljana

Žuljana je obec a malý prístav nachádzajúci sa na polostrove Pelješac asi 15 km od mesta Ston. K obci vedie od Pelješackej transverzály lokálna spojka. Obec je zaklinená v hlbokom zálive a vyniká obyčajnou domácou architektúrou a prekrásnou veľkou kamienkovou plážou. Obec je preslávená najmä vinohradnictvom, pestovaním ovocia, rybolovom a cestovným ruchom. Žuljana je veľmi príjemné miesto na trávenie kľudnej dovolenky - s krásnou plážou, členitým pobrežím v okolí a bohatou vegetáciou.

Ubytovanie Južná Dalmácia

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  V obci sa nachádza barokový kostol sv. Martina, ktorý bol postavený na základe podstatne staršej budovy. Ďalej kostol sv. Julián, ktorý nesie znaky prechodu renesancie a baroka.

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Žuljana má jednu z najväčších a najkrajších pláží v tejto časti jadranského prímoria, pláž je tvorená drobnými okruhliakmi a pieskom. Je plytká, vhodná aj pre deti...

  viac

 • Šport

  V zátoke Vučine a v niekoľkých ďalších menších zátokách sú vyborné možnosti morského rybolovu. Žuljana má výborné podmienky na potápanie, k dispozícii je potápačská základňa Žuljana je vyhľadávaná aj jachtármi a surfermi. Ďalej ponúka výborné podmienky pre vodné a plážové športy. Najmä na potápanie, šnorchlovanie, windsurfing, a volejbal.

  viac

 • Zábava a nočný život

  V mestečku sa nachádzajú malebné reštaurácie, ktoré ponúkajú výborné miestne špeciality. Ďalej máte možnosť navštíviť menšie obchodíky so suvenírmi. V letných mesiacoch môžete vidieť slávnosti mesta...

  viac

Last Minute ŽuljanaDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka