Chorvátsko Trstenik


Trstenik je malá a pokojná obec a zároveň prístav v centrálnej časti južného pobrežia polostrova Pelješac. Ide o stredisko vinohradníctva, pestuje sa tu predovšetkým známe víno Dingač, obec je aj centrom rybolovu a jednoduchých rekreačných športov. Trstenik je prístupný z hlavnej pelješackej komunikácie, vedúcej vysoko nad pobrežím, a náväznú cestnú spojku. Hlavné cesty prechádzajúce polostrovom smerom na Orebič a ďalej trajektom na Korčulu prechádza v mieste v hornej časti pohoria nad Trstenik a nijako neovplyvňuje svojím ruchom pokoj dedinky. Z hľadiska horského terénu polostrova Pelješac a zlému prístupu cez skaliská k moru je táto časť bez hotelových komplexov, bungalovou a iných veľkých turistických centier. Toto pokojné letovisko je vhodné pre kľudnú a relaxačnú dovolenku.

Ubytovanie Trstenik

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Lokalita Gradina nad dedinou bola osídlená už Ilyrovmi a to v 1. tisícročí pred n.l., ako o tom svedčí aj sám jej názov. Gradina v preklade znamená opevnené ilýrske sídliska. U cintorínov kostola sv. Štefana boli objavené pozostatky rímskej vidieckej usadlosti ...

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Trstenik má peknú pláž z drobných kamienkov. V bezprostrednej blízkosti je niekoľko ďalších veľmi pekných pláží, ktoré tvoria okruhliaky a miestami aj piesok, tieto pláže sú lemované borovicovým porastom, ktorý nám poskytuje príjemný tieň. More je tu veľmi čisté.

  viac

 • Šport

  Trstenik nám ponúka veľmi dobré podmienky pre vodné športy ako jachting, windsurfing apod. Na plážach sa vyžijete pomocou loptových športov alebo frisbee. Ďalej máme možnosť si zapožičať loďky alebo šlapadlá.

  viac

 • Zábava a nočný život

  Toto malebné prímorské letovisko ponúka množstvo príjemných reštaurácií, kde si môžete pochutnať na miestnych špecialitách. Ďalej môžete nakupit v množstve malých obchodíkov so suvenírmi.

  viac

Last Minute TrstenikDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka