Chorvátsko Slano


Obec a malý prístav, ktorý trvalo obýva asi 512 obyvateľov, sa nachádza v rovnomennom hlbokom zálive, a to asi 30 km severozápadne od Dubrovníka.Je to obľúbené, skôr rušné letovisko ležiace pri magistrále. Je tu veľmi úrodné okolie, a preto nie je divu, že miestni obyvatelia sa živia pěstováním ovocia a vinnej révy. Ďalej sa tu pestujú olivy a tabak. Funguje tu aj zber liečivých bylín. Slano bolo behom vojny v rokoch 1991 až 1992 veľmi poškodené. Miestna dominanta hotel Admirál stojaci priamo pri hlavnej pláži bol vypálený. To po dlhé roky brzdilo rozvoj cestovnému ruchu v obci. V roku 2007 sa však podarilo zohnať investora, a tak o rok neskôr, v roku 2008 bol otvorený nový štvorhviezdičkový hotel Admirál. Toto malebné letovisko je vhodnou voľbou pre príjemnú a relaxačnú dovolenku.

Ubytovanie Slano

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Slano utrpelo veľké škody počas vojny v rokoch 1991 - 1992. Hotel Admiral, stojaci priamo pri hlavnej pláži v centre mesta, bol úplne vypálený. Trosky hotela na dlhú dobu prekážali rozvoju tunajšieho cestovného ruchu. Slano bolo od 14. storočia súčasťou Dubrovníckej republiky a ako také bolo sídlom dubrovníckeho miestodržiteľa, jeho rezidencia bola v 19. storočí prestavaná. V meste sa dochoval letohrádok bosnianskej šľachtickej rodiny Ohmučevićov, niekoľko kostolov. Bolo sídlom dubrovníckeho miestodržiteľa, jeho rezidencia bola ale v 19. storočia prestavaná.

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Slano má pekné okruhliakové pláže v zálive pri hoteli Osmine aj mimo záliv. Pláž Osmine bola vyznamenaná tzv. Modrou vlajkou. More je tu veľmi čisté a krásne priezračne modré.

  viac

 • Šport

  Toto mesto ponúka výborné podmienky pre vodné a plážové športy. Najmä pre windsurfing, potápanie, šnorchlovanie a plážový volejbal. Ďalej máte možnosť si zapožičať bicykel, lodičky alebo šlapadlá. Jazdiť môžete po vyznačených cyklotrasách.

  viac

 • Zábava a nočný život

  V tomto príjemnom malebnom letovisku je niekoľko pekných reštaurácií, ktoré ponúkajú výborné miestne špeciality. Ďalej je tu niekoľko kaviarní a cukrární. Tiež určite nájdete veľa menších obchodíkov so suvenírmi.

  viac

Last Minute SlanoDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka