Chorvátsko Šipanska luka


Dedina sa nachádza na severozápadnom pobreží ostrova Šipan, pri rovnomennej zátoke. Šipanska Luka má lodné spojenie s Dubrovníkom. Vody okolo ostrova sú bohaté na ryby a langusty, preto sú tu výborné podmienky pre podmorský rybolov, rovnako ako pre potápanie a ďalšie vodné športy. Je tu k videniu kaštieľ dubrovníckeho šľachtického rodu Sorkočevićov z 15. storočia. Ďalej gotický Kniežací palác, sídlo dubrovníckeho miestodržiteľa. Tunajší neskoro gotický kostol sv. Štefana pochádza tiež z 15. storočia. Blízko Šipanske Luky sa nachádzajú pozostatky rímskej vidieckej usadlosti. Na severozápade sú na kopci Velja zrúcaniny kostola sv. Petra z 11. storočia. V Pakljene je k videniu románsky kostolík sv. Michala s benediktínskym kláštorom a ďalšími stavbami patriacimi k tomuto komplexu.

Ubytovanie Južná Dalmácia

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Je tu k videniu kaštieľ dubrovníckeho šľachtického rodu Sorkočevićov z 15. storočia. Ďalej gotický Kniežací palác, sídlo dubrovníckeho miestodržiteľa. ...

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Kúpanie je vhodné na okraji dediny. Je tu prevažne okruhliaková pláž. More je krásne priezračné a čisté.

  viac

 • Šport

  Vody okolo ostrova sú bohaté na ryby a langusty, preto sú tu výborné podmienky pre podmorský rybolov, rovnako ako pre potápanie a ďalšie vodné športy.

  viac

 • Zábava a nočný život

  Toto letovisko ponúka príjemné posedenie v miestnych reštauráciách, ktoré Vám môžu ponúknuť výborné miestne špeciality. Ďalej narazíte na niekoľko menších obchodíkov so suvenírmi. Ponúka sa Vám prechádzka po ostrove, napríklad k pamiatkam na Velja vrh, alebo aj do Pakljeny.

  viac

Last Minute Šipanska lukaDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka