Chorvátsko Saplunara


Osada s malým prístavom sa nachádza pri rovnomennej zátoke na juhovýchodnom pobreží ostrova Mljet, na južnom konci ostrovnej komunikácie, 15 km od Sobra. Zátoka sa delí na Veľkú Saplunara a Malú Saplunara. Je tu veľmi pekné kúpanie. More sa na okolitých lagúnach ohrieva až na 28 ° C. Celá zátoka je obklopená hustým borovicovým porastom. Na lokalite Pinjevci sa rozkladá obzvlášť krásny píniový les s mohutnými starými stromami.

Ubytovanie Saplunara

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Podľa legendy práve u Saplunara stroskotala v r. 61 pri búrke loď sv. Pavla, ktorý tu potom strávil niekoľko mesiacov, a to v blízkosti jaskyne sv. Pavla. Pre viac kultúrnych a historických pamiatok neváhajte navštíviť okolité blízke mestá, najmä Dubrovník.

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Saplunara je známa svojími krásnymi plážami, ktoré sa pokladajú za najkrajšie na ostrove. Sú tvorené okruhliakmi a pieskom. Je tu mimoriadne čisté more, s predovšetkým piesočnatou plážou v susednej zátoke Blaca. Celé okolie je zalesnené borovicami a tým ponúka príjemný tieň pre relaxáciu.

  viac

 • Šport

  Toto malebné prímorské letovisko ponúka skvelé podmienky pre vodné a plážové športy, najmä pre potápanie, šnorchlovanie, windsurfing a plážový volejbal. Ďalej máte možnosť si zapožičať lodičky alebo šlapadlá.

  viac

 • Zábava a nočný život

  Vycházky do krásneho okolia, k ďalším zátokám, napríklad k zátokám Okuklje, Blaca a Pinjevci - krásne kúpanie.

  viac

Last Minute SaplunaraDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka