Chorvátsko Pomena


Pomena je malá osada a prístav ležiaci v zátoke Pomena na západnom pobreží ostrova Mljet. Nachádza sa asi 2 km od obce Govedjari. Pred zátokou Pomena leží malý ostrovček Pomeštak. Pomena leží pri miestnej komunikácii spájajúcej ostrovnú obec od severu k juhu. Obyvateľstvo sa živí prevažne poľnohospodárstvom. rybolovom a cestovným ruchom. Je tu dobré kotvisko pre jachty. V súčasnej dobe je Pomena hlavné letovisko ostrova. Pomena leží na území národného parku Mljet. Podnikajú sa odtiaľ výlety. Pre začiatočníkov je tu škola potápania. Toto miesto má priaznivé podmienky pre jachting a windsurfing, možno si tu požičať vybavenie na potápanie, surfovacie dosky, bicykel aj auto. Ďalej športový rybolov. V meste sú cyklostezky. Preto je toto letovisko vhodnou voľbou pre peknú, aktívnu dovolenku.

Ubytovanie Južná Dalmácia

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Najvýraznejšou pamiatkou tejto oblasti sú staré rímske vidiecke usadlosti. Pre viac historických skvostov neváhajte navštíviť blízke okolité mestá. Napríklad mesto Dubrovník.

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Pomena má kamennú pláž s upravenými betónovými plátmi pred hotelom Odisej. Sú tu kamienkové a skalnaté zátoky, borovicový porast. Kúpanie je možné aj na ostrovčekoch pred zátokou. Je tu veľmi čisté a priezračné more s postupným vstupom do vody.

  viac

 • Šport

  Pre začiatočníkov je tu škola potápania. Toto miesto má priaznivé podmienky pre jachting a windsurfing, možno si tu požičať vybavenie na potápanie, surfovacie dosky, bicykel aj auto. V okolí sú cyklostezky.

  viac

 • Zábava a nočný život

  Z Pomena sa organizujú výlety do národného parku Mljet. Ďalej určite navštívte Malé jazero a Veľké jazero, a rímske pamiatky v obci Poliaci. V mieste sú reštaurácie, pošta, cukrárne a kaviarne. Neváhajte ochutnať niektorú z miestnych špecialít. Pre viac kultúrneho vyžitia navštívte okolité blízke mestá, najmä Dubrovník.

  viac

Last Minute PomenaDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka