Chorvátsko Ploče


 Priemyselné mesto s veľkým prístavom a železničným terminálom linky do Sarajeva. Leží na východnom pobreží zátoky Luka Ploče. Prevozná linka spája mesto s polostrovom Pelješac (Trpanj). Toto letovisko ponúka príjemné, čisté a udržiavané pláže, ktoré sú prevažne okruhliakové. Miestami piesočnaté. More je tu priezračné a čisté, s pozvoľným vstupom do vody. Okolité porasty borovíc ponúkajú príjemný tieň pre pokojnú a pohodovú relaxáciu.

Ubytovanie Ploče

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  I keď v dokumentoch sa prvé zmienky o osade Ploče objavujú už v 14. storočí, výstavba súčasného mesta začala pred 2. sv. vojnou, kedy bol vybudovaný moderný prístav. Po vojne bolo mesto prestavané a rozšírené, dnes je jedným z najväčších prístavov v Jadranskom mori. Viac kultúrnych a historických pamiatok môžete zhliadnuť v neďalekých mestách. Napríklad mesto Dubrovník oplýva nemalým množstvom historických pamiatok.

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Toto letovisko ponúka príjemné, čisté a udržiavané pláže, ktoré sú prevažne okruhliakové. Miestami piesočnaté. More je tu priezračné a čisté, s pozvoľným vstupom do vody. Okolité porasty borovíc ponúkajú príjemný tieň pre pokojnú a pohodovú relaxáciu.

  viac

 • Šport

  Toto mesto ponúka výborné podmienky pre vodné a plážové športy. Najmä pre windsurfing, potápanie, šnorchlovanie a plážový volejbal. Ďalej máte možnosť si zapožičať bicykel, lodičky alebo šlapadla. Jazdiť môžete po vyznačených cyklotrasách.

  viac

 • Zábava a nočný život

  V tomto príjemnom malebnom letovisku je niekoľko pekných reštaurácií, ktoré ponúkajú výborné miestne špeciality. Ďalej je tu niekoľko kaviarní a cukrární. Tiež určite nájdete veľa menších obchodíkov so suvenírmi.

  viac

Last Minute PločeDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka