Chorvátsko Molunat


Molunat je rybárska a turistická osada, ktorá leží na samom juhu Chorvátska, vzdialená 40 km od Dubrovníka a 20 km od letiska Čilipi, je veľmi blízko pri hraniciach s Čiernou Horou. Leží v lokalite zvanej Sutorina na rovnomennom polostrove pri zálive G. Molunat. Molunat má pravidelné autobusové spojenie s Dubrovníkom a Cavtat. Obec je prístavom pre oblasť Konavle. Osada od juhu čiastočne chráni ostrovčeky Molunat a Supetrić. Obklopuje ju bohatá vegetácia. V okolí sa pestuje vinná réva a ovocie. Okolie Molunatu má ekologicky zachovalú prírodu s mnohými druhmi stredomorských liečivých rastlín, nádherné členité pobrežie, plytké zátoky, polostrov dva morské útesy a priezračné more plné rýb. Je tu mierna stredozemná klíma, horúce letá sú popoludní osviežované mistrálom. V meste je pošta, prístavisko so strojom na priťahovanie lodí k brehu, obchod s ovocím a zeleninou, reštaurácia, dve kaviarničky, potápačský klub a rybárske družstvo. Molunat je miesto pre pravú odpočinkovú dovolenku osobitne pre milovníkov nedotknutej prírody.

Ubytovanie Molunat

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Neveľký Molunatský polostrov je na strane k pevnine chránený hradbami, ktoré dal v 15. stor. vybudovať Dubrovník. Molunat vrátane Sutoriny a Konavle bol súčasťou Republiky Ragusa, tj Dubrovníckej republiky.

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Molunat má mimoriadne krásne, čiastočne piesočné pláže v centre. U apartmánov na okolitom skalnatom pobreží sú vybudované betónové pláty so schodíkmi do vody. More je krásne priezračné a čisté.

  viac

 • Šport

  Molunat má výborné podmienky pre vodné a plážové športy najmä vodné lyže, windsurfing, potápanie, volejbal a podobne.

  viac

 • Zábava a nočný život

  V obci sa nachádza a stojí za návštevu reštaurácia ponúkajúca niekoľko lahodných jedál z rýb alebo z ovocia. Ďalej sú tu dve kaviarničky, ktoré lákajú na posedenie...

  viac

Last Minute MolunatDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka