Chorvátsko Mlini


Malá osada a obľúbené letovisko pri severnom pobreží Župského zálivu, ktoré sa nachádza 11 km juhovýchodne od Dubrovníka, v oblasti Župa Dubrovačko. Leží pod Jadranskou magistrálou. Potoky, ktoré kedysi poháňali tunajšie mlyny, zásobujú vlahou tunajšie bohaté rastlinstvo. Nachádza sa tu zachovalý farský kostol sv. Hilario z 15. storočia. Ďalej tiež kaplnka sv. Rocha na pobreží. Letovisko Mlini má peknú dlhú pláž z drobnejších okruhliakov. Ďalšie pláže pozdĺž pobrežnej promenády nadväzujú na pláže susedného Srebrena. Malebná scenéria - skaliská, balvany, medzi nimi menšie, príjemné zátoky s drobných kamienkov. Pomerne pozvoľný vstup do mora. Borovicový les siaha až k pobrežiu a tým ponúka príjemný tieň pre pokojnú relaxáciu.

Ubytovanie Mlini

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Nachádza sa tu zachovalý farský kostol sv. Hilario z 15. storočia. Ďalej tiež kaplnka sv. Rocha na pobreží. Pre viac kultúrnych pamiatok neváhajte navštíviť blízke mestá, najmä Dubrovník.

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Letovisko Mlini má peknú dlhú pláž z drobnejších okruhliakov. Ďalšie pláže pozdĺž pobrežnej promenády nadväzujú na pláže susedného Srebrena...

  viac

 • Šport

  V tomto prímorskom letovisku sa ponúkajú výborné podmienky pre jachting, windsurfing, vodné pólo, parasailing, vodné lyže, tenis, stolný tenis, bowling. Ďalej sa tu tiež nachádza fitcentrum v hoteli Astarea.

  viac

 • Zábava a nočný život

  Pre zábavu sa v tomto letovisku ponúka tanečná terasa, diskotéka, nočný bar. Ďalej sa tu koná festival Župské leto - koncerty vážnej a folklórnej hudby...

  viac

Last Minute MliniDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka