Chorvátsko Mali Ston


Neveľká obec a prístav v Malostonskom zálive, sa nachádza v tesnej blízkosti mestečka Ston. Má 225 obyvateľov. Nachádza sa na pobreží a na úpätí kopca Bartolomija. V chránenom zálive môžu kotviť menšie jachty. V plytkom tunajšom zálive a v blízkej zátoke Bistrina je jedna z najväčších chovných staníc ustríc a mušlí na východnom pobreží Jadranu, v tunajších početných reštauráciách a konobách je možné prakticky kedykoľvek ochutnať tieto plody mora, úplne čerstvé. Miestni obyvatelia sa živia prevažne poľnohospodárstvom, ďalej tiež pestovaním viniča a olív, rybolovom a cestovným ruchom. Stonský kanál spája prístav Ston s otvoreným morom. Na pobreží pri moste a pozdĺž pobrežia a tiež v 3 km vzdialenom zálive Prapratna sú veľmi dobré podmienky na kúpanie, rybolov a podvodný rybolov.

Ubytovanie Južná Dalmácia

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Historické mesto Ston je svojimi preslávenými hradbami a početnými historicko-kultúrnymi pamiatkami jedným z najkrajších opevnených miest na pobreží Jadranského mora...

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Miesto nemá pláže, ani vhodné miesta na kúpanie. Väčšina návštevníkov využíva mimoriadne krásne pláže z piesku a kamienkov v zátoke Prapratna na juhovýchodnom pobreží polostrova Pelješac, 4 km od Malého Stonu.

  viac

 • Šport

  Zátoka ponúka veľmi dobré podmienky pre vodné a plážové športy- volejbal, potápanie, šnorchlovanie, windsurfing a podobne. V zátoke Prapratna sa odporúča potápanie a podmorský rybolov.

  viac

 • Zábava a nočný život

  Toto malebné letovisko ponúka príjemné reštaurácie a obchodíky so suvenírmi. V letných mesiacoch je tu na počúvanie živá hudba. Viac kultúrneho vyžitia nájdete v neďalekom Stonu.

  viac

Last Minute Mali StonDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka