Chorvátsko Lumbarda


Lumbarda je obec s viac ako 1000 obyvateľmi. Je vzdialená 6 km od mesta Korčula. Rozkladá sa pozdĺž pobrežia v malých zátokách aj po okolitých kopcoch a obklopujú ju rozľahlé pieskové polia vinohradov. V okolí sa na červených pieskoch Lumbardského polje pestuje vinná réva, odtiaľto pochádza výborné biele víno Grk. Do Lumbardy sa pricestuje po dobrej asfaltovej ceste, ktorá vedie malebnou krajinou borovicových lesov a olivovníkových hájov. Tu bola v 3. storočí pred Kristom založená grécka poľnohospodárska usadlosť, z ktorej pochádza Psefizma a Gnathia. Dnes sa miestne obyvateľstvo okrem poľnohospodárstva zaoberá aj turizmom: okrem hotelov je tu niekoľko kempov a mnoho súkromných penziónov, pohostinských objektov, obchodov a taktiež menšia marina. V Lumbarde pôsobí kultúrno- umelecký súbor Ivo Lozica, ktorý sa venuje hudbe, spevu, folklóru a amatérskemu divadlu. Je to príjemné malebné letovisko vhodné pre pokojnú, relaxačnú dovolenku.

Ubytovanie Lumbarda

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Prvá rímska villa rustica čiže sedliacky statok bola vybudovaná v poli zo severovýchodnej strany dnešnej obce v blízkosti pobrežia tzv...

  viac

 • Kúpanie a pláže

  V posledných 40 rokoch sa Lumbarda stala pokojným, príjemným letoviskom. V jej okolí sú mimoriadne pekné piesočné pláže s pozvoľným vstupom do mora, vhodné predovšetkým pre rodiny s deťmi, napríklad juhovýchodne je plytká piesočná zátoka Pržine. More je tu veľmi čisté a priezračné.

  viac

 • Šport

  Lumbarda má výborné podmienky pre všetky vodné športy ako jachting, windsurfing, podmorský rybolov, potápanie. Na plážach je možno si zase zahrať napríklad volejbal či iné loptové hry.

  viac

 • Zábava a nočný život

  Veľmi zaujímavé a príjemné chvíľky strávime prechádzkou z mestečka alejou moruše, ktorá vedie zo stredu obce k vinohradom s červeným pieskom. Obľúbenou ľudovou veselicou je "trganja naranči" pri zbere pomarančov, sprevádzaná piesňami, tancami a starými obyčajmi. Lumbarda je známa ako obec s živou ľudovou tradíciou. Dňa 16. 8. sa koná veľká ľudová slávnosť na počesť sv. Rocha. Po celý rok sa konajú rôzne zábavné programy.

  viac

Last Minute LumbardaDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka