Chorvátsko Lovište


Lovište je malá, rybárska a poľnohospodárska obec, ktorú trvalo obýva len okolo 240 obyvateľov. Jedná sa o pokojné a veľmi príjemné letovisko na konci severozápadnej časti polostrova Pelješac. Rozkladá sa v južnej časti pomerne uzavretej zátoky Luka. Toto letovisko leží asi 15 km západne od Orebić. V obci Lovište končí Pelješacká transverzála. Pestujú sa tu južné plodiny a vinná réva. V obci je najväčšia továreň na sušenie fíg a svätojánskeho chleba. Rybári sa zameriavajú predovšetkým na lov hlavonožcov, langúst a ďalších plodov mora. Miestne reštaurácie ponúkajú množstvo výborných jedál. Neváhajte je ochutnať!

Ubytovanie Lovište

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Toto malebné prímorské letovisko neponúka mnoho kultúrnych a historických pamiatok. Nie sú dostupné ani písomné zdroje o histórii tejto obce. O to viac ich nájdete v blízkych mestách.

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Lovište vyniká mnohými peknými malými kamienkovými plážami v blízkosti obce, jedná sa o pláže Pržna, Česminova, Rasoha. V najkrajšej z nich, v zátoke Mirca, má more krásne biele piesočnaté dno. Ďalšou alternatívou je kúpanie na skalnatom pobreží s malými plážami západne od Lovište.

  viac

 • Šport

  Lovište má veľmi dobré podmienky pre vodné a plážové športy ako je jachting, potápanie, vodné lyže, volejbal apod. Ďalej máte možnosť si zapožičať vodné bicykle a bicykel.

  viac

 • Zábava a nočný život

  V obci je možné nájsť niekoľko príjemných reštaurácií ponúkajúcich najmä morské plody a ryby. Na pobreží iste objavíte niekoľko obchodíkov, ktoré lákajú čerstvým ovocím a zeleninou. Ďaleje tu tiež množstvo menších obchodíkov so suvenírmi.

  viac

Last Minute LovišteDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka