Chorvátsko Lopud


Druhý najväčší z Elafitských ostrovov meria 4,6 km2, ktoré sú súčasťou Jihodalmatskej ostrovnej skupiny. Ostrov Lopud leží severozápadne od Dubrovníka, od ktorého je vzdialený necelých 6,5 nám. Míľ. Ostrov má 350 obyvateľov. Od pevniny je Lopud oddelený. Pri jeho severozápadnej strane je útes Sveti Mihajla, na juhovýchode sú ostrovčeky Skupio. Najvyšší bod na ostrove dosahuje výšky 216 m. Stredom ostrova sa tiahne úrodné vápencové pole, slnečné a chránené, kde sa pestuje vinná réva, olivovníky a južné ovocie. Na severozápade je veľký Lopudský záliv, pri ktorom leží Lopud, jediná obec na ostrove. Tu je aj prístav. Druhý veľký záliv je Šunj na juhovýchode ostrova. Lopud má veľmi priaznivé klimatické podmienky. Má vlastné zdroje vody. Vďaka týmto podmienkam sa vyznačuje veľmi bujnou vegetáciou. Darí sa tu aj dovezeným subtropickým rastlinám. Pre ostrov sú príznačné kamenné domy, obklopené väčšinou záhradami s palmami, pomarančovníkmi a ďalším subtropickým rastlinstvom. Veľmi príjemné sú prechádzky po ostrove, napríklad po odbočke od Dykovy cesty k mariánskému kostolíku Gospa Šunjska nad zátokou Šunj. Kostolík, prestavaný v 17. storočí, vyniká bohatým vnútorným vybavením - obrazy, plastiky, vyrezávaný mobiliár a i. Toto zaujímavé letovisko ponúka veľa možností ako stráviť príjemnú dovolenku.

Ubytovanie Južná Dalmácia

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Na ostrove sa nachádza františkánsky kláštor. Dňa 14. mája 1931 tu pri kúpaní v mori zomrel na srdcovú mŕtvicu český spisovateľ a politik Viktor Dyk...

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Okrem pláže v zátoke Šunj, ktorá je pokladaná za jednu z najkrajších na južnom Jadrane vďaka svojmu jemnému piesku a pozvoľnému vstupu do mora, sú v okolí aj ďalšie piesočnaté pláže v Lopudskej zátoke. More je tu veľmi čisté a priezračne modré.

  viac

 • Šport

  Toto město nabízí výborné podmínky pro vodní a plážové sporty. Zejména pak pro windsurfing, potápění, šnorchlování a plážový volejbal. Dále také máte možnost si zapůjčit kolo, lodičky anebo šlapadla. Jezdit můžete po vyznačených cyklostezkách.

  viac

 • Zábava a nočný život

  V tomto príjemnom malebnom letovisku je niekoľko pekných reštaurácií, ktoré ponúkajú výborné miestne špeciality. Ďalej je tu niekoľko kaviarní a cukrární. Nájdete tu aj množstvo menších obchodíkov so suvenírmi.

  viac

Last Minute Lopud

  • Chorvátsko, Klek

   8 dní, Apartmány Bonaca

   60 €
  • Chorvátsko, Orebič - Perna

   8 dní, Kemp Perna

   78 €


Dôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka