Chorvátsko Kupari


Prímorské stredisko na západnom pobreží zátoky župy Bay, 8km juhovýchodne od Dubrovníka. Stredisko je situované na svahoch malého kopca. V zátoke sa nachádza 400m dlhé piesočnaté pobrežie. Juhozápad zátoky vypĺňa promenáda medzi borovicovými lesmi a morom. Kupari leží na odbočke z hlavnej cesty M2. Autokemp Kupari je rozlohou najväčší kemp v oblasti Dubrovníku. Po vojnových udalostiach je opäť v prevádzke a ponúka tradičné služby - zmenáreň, telefón a fax, recepcia, reštaurácia, market, futbalové ihrisko, atď. Tieň tvorí zmes listnatých a ihličnatých stromov.

Ubytovanie Kupari

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  V blízkosti Kupari sa nachádza opevnená rezidencia zvaná Toreta, vybudovaná Orsatem Durdevičem roku 1623 k ochrane pred pirátmi. Už predtým obľúbené turistické letovisko Kupari, ktoré je v tesnej blízkosti mestečka Mlini, leží asi 7 km južne od perly Jadranského mora - Dubrovníka. Historická časť Dubrovníka obohnaná hradbami, s nespočetnými typickými uličkami,sú tu rôzne múzeá, starobylá lekáreň a ďalšie starobylé budovy pretkané dávnym historickým významom, každoročne priťahuje státisíce turistov z celého sveta. Vyhľadávaným výletným cieľom je tiež centrum Cavtate vzdialeného len 14 km.

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Je tu veľká piesočná pláž, lesy paliem a oleandrov, čistá morská voda a blízkosť Dubrovníka robí z Kupari príjemnú turistickú destináciu. Okruhliaková pláž ponúka jedinečnú scenérie otvoreného mora.

  viac

 • Šport

  Toto malebné prímorské letovisko ponúka veľmi dobré podmienky pre vodné a plážové športy. Najmä na potápanie, šnorchlovanie, windsurfing, plážový volejbal a podobne.

  viac

 • Zábava a nočný život

  Večerná prechádzka po nočnom Kupari a chodník pozdĺž mora nemôže nikoho sklamať. Je tu tradičný nočný život, čo upúta každého návštevníka. O to viac možností ponúkajú blízke letoviská.

  viac

Last Minute KupariDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka