Chorvátsko Drače


Malá rybárska osada leží uprostred východného pobrežia polostrova Pelješac, v rozhľahlej zátoke pri Neretvanska prielive (more medzi zátokou a protiľahlou pevninou sa nazýva Malo more, Veliko more potom miestny nazývajú more pri južnom pobreží Pelješca). Krásne sú menšie zátoky Sutvid, Stinjivac, Brijesta a Blaževo. V mori, tesne pri pobreží je rada okrúhlych malých ostrovčekov s pomerne bohatou vegetáciou (Dubrovac, Galičak, Pučenjak a ďalšie). Drače leží pri Pelješackej transverzále, ktorá vedie celým polostrovom a práve tu sa prechádza z východnej strany polostrova na západnú. Tradíciou, ktorá láka návštevníkov je chov vyhlásených ustríc, ktoré nájdete na jedálnom lístku miestnych reštaurácií. V prístave môžu kotviť menšie jachty. Veľmi sa rozvíja turistika, v Drače i v blízkych pekných zátokách bolo vystavané množstvo súkromných penziónov. Ponúkajú ubytovanie v apartmánoch a izbách.

Ubytovanie Drače

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Toto malebné prímorské letovisko bohužiaľ neponúka veľa historických a kultúrnych krás. Nie sú dochované takmer žiadne písomné ani iné pramene o histórii. O to viac ich môžete navštíviť v neďalekých mestách. Napríklad Split, Makarská, Omiš, Trogir a podobne.

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Pláže sú tu piesočnaté, prekladané betónovými plátmi na opaľovanie. More je priezračne čisté a azúrovo modré...

  viac

 • Šport

  Toto letovisko ponúka skvelé podmienky na vodné a plážové športy, najmä na plážový volejbal, potápanie...

  viac

 • Zábava a nočný život

  V letovisku je niekoľko reštaurácií a kaviarní, požičovne vodných bicyklov, motorových lodí a vodných skútrov. Do Splitu jazdí autobus MHD...

  viac

Last Minute DračeDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka