Chorvátsko Babino Polje


Mestečko sa nachádza vo vnútrozemí ostrova Mljet, ktoré obýva asi 400 obyvateľov. Je vzdialené 6 km od prístavu Sobra a je tu umiestnené tiež správne stredisko ostrova. Najvyšším bodom ostrova je kopec Veliki Grad, ktorý meria 514m. Mesto sa rozvinulo na najúrodnejšom území v okolí a obklopujú ho záhrady, olivové háje, vinice. V blízkosti sa nachádza veľa lesov a macchie. Nachádza sa na ceste spájajúcej všetky významnejšie miesta ostrova. K ďalším pozorným zaujímavostiam ostrova patria jaskyne Pecina jama, tiež zvaná Odysseova jaskyňa, ktorá leží na južnom pobreží pod osadou. Slnečné lúče, ktoré sa lámu na morskej hladine, vytvárajú čarovnú farebnú dúhu. Toto letovisko je vhodné na strávenie príjemnej dovolenky. Fotogaléria

Ubytovanie Južná Dalmácia

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Prvná zmienka o osade pochádza z r. 1222. Nachádza sa tu kostol sv. Andrija, ktorý pochádza z prelomu 10. a 11. storočia. Bol rekonštruovaný v 14. storočí. Významné, bývalé šľachtické sídlo správcu ostrova sa zmenilo na apartmánovú budovu...

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Najbližšie sú na južnej strane ostrova v pekných zátokách Sutmiholjska a Brnjestrova, medzi skalnatými útesmi alebo na upravenom kúpalisku v Sobre. Okolité pláže sú čisté a udržiavané. Najmä okruhliakové. More je priezračne čisté s pozvoľným vstupom do vody.

  viac

 • Šport

  Toto letovisko ponúka výborné podmienky na vodné a plážové športy, najmä na plážový volejbal, potápanie, šnorchlovanie, windsurfing a podobne. Ďalej máte možnosť si zapožičať bicykle a vyraziť na výlet po vyznačených cyklotrasách.

  viac

 • Zábava a nočný život

  Navštívte reštaurácie, ktoré ponúkajú výborné miestne špeciality. V meste je niekoľko menších obchodíkov so suvenírmi. Určite si naplánujte výlet do kvapľovej jaskyne Movrica a Ostaševica, pretože naozaj stoja za návštevu. Pre viac kultúrneho vyžitia neváhajte navštíviť blízke okolité mestá.

  viac

Last Minute Babino Polje

  • Chorvátsko, Klek

   8 dní, Apartmány Bonaca

   60 €
  • Chorvátsko, Orebič - Perna

   8 dní, Kemp Perna

   78 €


Dôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka