Chorvátsko Tar

  

Menšie mestečko, ktoré leží v západnej Istrii na vyvýšenine v 110 m n.m. Túto oblasť obýva len okolo 800 obyvateľov. Pod Tare sa rozprestiera Tarská zátoka, kde sa nachádza malá rybárska osada s vyhľadávanou rybou reštauráciou. Cestovnému ruchu sa darí na malom polostrove Lanterna, kde sa rozrástlo živé kvalitné rovnomenné letovisko. Toto letovisko je uprostred pekného lesoparku, známe svojou bohatou športovou ponukou. Tar je malé poľnohospodárske mesto v západnej Istrii nad ústím rieky Mirna do mora. Toto príjemné letovisko je vhodné pre všetkých, ktorí túžia po pokojnej relaxačnej dovolenke.

Ubytovanie Tar

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  V Tare sa nachádza barokový farský kostol sv. Martina z 18. storočia. Ďalej máte možnosť zhliadnuť kostol sv. Michala Archanjela z 13. storočia. Môžete tu tiež navštíviť pozostatky antickej vily a zrúcaniny kostola sv. Kríža zo 7. - 8. stor., alebo tiež zvyšky obrannej veže Stari Tar. Zachovali sa tu niektoré zvyšky pôvodných osídlení: ilýrske gradiny, antické vily a antické hroby, obetné miesta.

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Poloostrov Lanterna má typické okruhliakové pláže s doplnenými betónovými plátmi na opaľovanie. Z pláží v Lanterna boli vyznamenané tzv. Modrou vlajkou tieto pláže: Valeta u autokempu Lanterna, pláž Crnika a pláž Galeb u autokempu Solaris. More je tu priezračne modré a čisté.

  viac

 • Šport

  Lanterna ponúka rozmanité športové vyžitie: windsurfing, vodné lyžovanie, potápanie, (potápačské centrum), jachting, jazdu na koni, paragliding, tenis, plážový volejbal, minigolf, stolný tenis, futbal, basketbal, hádzanú, bedminton. Cyklistika - celá Istria je dobre pokrytá cyklistickými chodníkmi.

  viac

 • Zábava a nočný život

  Na tomto polostrove máte možnosť navštíviť miestne malebné reštaurácie a cukrárne. Nájdete tu tiež veľa malých obchodíkov so suvenírmi. V Lanterna sa konajú hudobné večery a rôzne zábavné programy pre dospelých i deti, väčšie možnosti zábavy nájdete v susedných letoviskách Poreč a Novigrad. Kultúrne akcie v neďalekej obci Poreč. Koncerty klasickej hudby sa konajú v kostole sv. Martina počas letnej sezóny.

  viac

Last Minute TarDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka