Chorvátsko Savudrija

  
Malé prímorské mestečko v severozápadnom cípe chorvátskej Istrie, 7 km severne od Umagu, 40 km od Poreča. Prírodnou zvláštnosťou tohto miesta sú kamenné dosky na brehu, ktoré sa mierne zvažujú do mora. Pobrežie Savudrije je obklopené sosnovým lesom. Turisti-nudisti tu majú k dispozícii nudistické pláže, ktoré ležia južne od centra mesta. Obyvatelia Savudrije sa už tradične zaoberajú rybárstvom. Nájdete tu príjemné reštaurácie a pekné pláže. Pobyt v Savudriji odporúčame rodinám, ktoré sa chcú kúpať a opaľovať na skalnatých plážach. Nachádza sa tu známy rybársky prístav. Hospodárstvo je založené na poľnohospodárstve. Toto miesto patrí medzi jednu z najzelenších častí Istrie, s veľmi cennými lesmi. Savudrija leží na miestnej komunikácií Sveti Mihovil - Savudrija - Umag - Buje s napojením na hlavnú cestu. Prvá zmienka o osade pochádza z roku 1177. K architektonickým pamiatkam patrí predovšetkým kostol sv. appoštola Ivana z 9. storočia, kompletne zrekonštruovaný roku 1826. Savudrija je rybárska osada a turistické stredisko, vstupná brána do Umagské riviéry. Na rovnomennom myse stojí 36m vysoký maják postavený v roku 1826. Je považovaný za najkrajší maják celého Jadranského mora. Toto severné prímorské letovisko je vhodné pre všetkých, ktorí majú radi majáky a nepreplnené pláže.

Ubytovanie Savudrija

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Prvá zmienka o osade pochádza z roku 1177. K architektonickým pamiatkam patrí predovšetkým kostol sv. appoštola Ivana z 9. storočia, kompletne zrekonštruovaný roku 1826. Miestny maják na myse Savudrija patrí medzi najstaršie na Jadrane, a to preto, že pochádza z roku 1826.

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Pláže sú okruhliakové, miestami skalnaté a doplnené betónovými platňami. Okolo je borovicový háj, ktorý siaha až k plážam a ponúka tak tienisté zákutia pre nerušenú relaxáciu. Pláž hotelového komplexu Skiper bola vyznamenaná tzv. Modrou vlajkou. More je tu priezračne čisté a azúrovo modré.

  viac

 • Šport

  Pobrežie nie je vhodné pre podmorský rybolov. Je tu možnosť windsurfingu, tenisové centrum, na viacúčelovom ihrisku možnosť basketbalu, hádzanej, futbalu, kolky, stolný tenis. Panoramatické vyhliadkové lety motorovými rogalami. Ďalej sa tiež ponúka cyklistika.

  viac

 • Zábava a nočný život

  V tomto letovisku sa v auguste koná zábavný festival Savudrijské noci. Mesto je známe aj vďaka koncertom klasickej hudby, ktoré sa tu v lete konajú. Gurmánov iste uspokojí výber z viac než 40 reštaurácií ponúkajúcich miestne špeciality. Neváhajte ochutnať! Nachádzajú sa tu cukrárne, nespočetné množstvo príjemných malebných reštaurácií a obchodíkov so suvenírmi.

  viac

Last Minute SavudrijaDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka