Chorvátsko Pješćana Uvala

  
Nádherné letovisko Pješčana Uvala, leží neďaleko mesta Pula a je staré tri tisíce rokov a vzniklo v čase antiky. Piesočnatá zátoka je moderným turistickým strediskom s kamienkovými plážami a je vhodná na rodinnú dovolenku. V neďalekom prístave Veruda, ktorý je určený pre jachty a malé lode, milovníci plachtenia a jazdy na lodi tu nájdu všetko, čo ku svojim lodiam potrebujú. Blízkosť mesta Pula zabezpečí hosťom letoviska Pješčana Uvala pestrú zábavu a preto je toto letovisko vhodné nielen pre milovníkov zábavy, ale aj na rodinné dovolenky. Pješčana Uvala je moderné letovisko nachádzajúce sa medzi dvoma polostrovmi. Dominuje mu okruhliaková a piesočnatá pláž. Pozdĺž pobrežia sú k dispozícii obchody, reštaurácie, krčmičky, pizzerie i malý prístav na člny. Letoviska Banjole a Pomer sa nachádzajú približne 7 km južne od Puly.

Ubytovanie Pješćana Uvala

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Najvýznamnejšie pulské pamiatky pochádzajú z čias starého Ríma. Najväčšej pozornosti sa zvyčajne teší amfiteáter Koloseum, kde sa konajú rôzne kultúrne podujatia, napríklad pulsky operný festival. V pivnici je možné navštíviť stálu expozíciu zameranú na históriu pestovania viniča a olív. Pre viac historických pamiatok a kultúrnych skvostov neváhajte navštíviť blízke mestá, napríklad práve mesto Pula.

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Toto krásne prímorské letovisko ponúka nádherné piesočnaté pláže, miestami aj kamienkové, doplnené betónovými plátmi na opaľovanie. More je tu priezračne čisté a azúrovo modré. Pozvoľný vstup do mora je vhodný najmä pre deti a neplavcov. Borovicové porasty ponúkajú príjemný tieň cez parné letné dni.

  viac

 • Šport

  Táto destinácia ponúka výborné podmienky na vodné a plážové športy. je to hlavne potápanie, šnorchlovanie, windsurfing, plážový volejbal. Ďalej máte možnosť si zahrať tenis, minigolf, bowling. Máte možnosť si zapožičať lodičky, šlapadla, motorky alebo bicykle. Na viac športového vyžitia neváhajte navštíviť blízke mestá.

  viac

 • Zábava a nočný život

  Malé mestečko Pješčana Uvala v tesnej blízkosti historickej Puly ponúka skôr kľudnejšiu dovolenku. O príjemné chvíle sa postarajú miestne cukrárne, reštaurácie, taverny, kaviarne a krásne pláže. Pozdĺž pobrežia sú Vám k dispozícii obchody, reštaurácie, krčmičky, pizzerie i malý prístav na člny.

  viac

Last Minute Pješćana UvalaDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka