Chorvátsko Peroj


Peroj je obec vo vnútrozemí Istrie, leží asi 1 km ďaleko od mora blízko turistického strediska Fažana. Peroj je malým turistickým letoviskom, ale tiež hodnotným a zaujímavým archeologickým náleziskom z doby rímskej. Toto letovisko možno odporučiť tým, ktorí chcú stráviť dovolenku ďaleko od hlučných turistických stredísk pri mori. Je vhodné na kľudnú rodinnú dovolenku.

Ubytovanie Peroj

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Peroj je tzv malé pravoslávny štát uprostred katolíckej Istrie. V roku 1645 sa tu usadilo 15 čiernohorských rodín utekajúcich pred Turkami...

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Toto prímorské letovisko je obklopené peknými, okruhliakovými plážami, ktoré sú doplnené o betónové pláty určené na opaľovanie. More je priezračne čisté, a azúrovo modré. Pozvoľný vstup do mora je vhodný najmä pre deti a neplavcov.

  viac

 • Šport

  Toto rekreačné letovisko ponúka výborné podmienky na vodné a plážové športy. Predovšetkým je to volejbal, windsurfing, potápanie, šnorchlovanie a podobne. Máte možnosť si v letovisku zapožičať lodičky, bicykle, a šlapadla. Pre viac športového vyžitia neváhajte navštíviť blízke mestá.

  viac

 • Zábava a nočný život

  V obci je možno navštíviť miestne reštaurácie, cukrárne, a veľa malých obchodíkov so suvenírmi. Neváhajte ochutnať miestne špeciality, napríklad morské plody, chorvátsku zmrzlinu a podobne. V letných mesiacoch sa tu organizujú miestne slávnosti. Ak sa rozhodnete stráviť leto v Peroji, rozhodne stojí zato prehliadka pamiatok starobylého mesta Pula, predovšetkým miestnej Arény, pochádzajúcej z antických dôb. Viac kultúrneho vyžitia nájdete v neďalekých mestách.

  viac

Last Minute PerojDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka