Chorvátsko Funtana

 

Funtana je malou poľnohospodárskou obcou s 470 obyvateľmi, ležiaca 6 km južne od Poreča. Obec a jej okolie sú veľmi bohaté na zeleninu, ovocie, víno a tiež na olivy. Názov obce pripomína pramene pitnej vody v severnej časti Funtany. Spolu so susednou Valkanelou je Funtana najjužnejšou turistickou časťou Poreče. Funtana sa od 60. rokov veľmi úspešne zapojila do budovania infraštruktúry pre cestovný ruch.

Ubytovanie Funtana

Ďalšie ponuky

Turistické zaujímavosti

 • História a pamiatky

  Tato malá dedinka neponúka veľa historických a kultúrnych skvostov, o to viac ich nájdete v nedalekých mestách. Neváhajte preto navštíviť napríklad mestečka Vrsar, Poreč, Rovinj. Môžete tu zhliadnuť veľa historických pamiatok a kultúrnych pokladov.

  viac

 • Kúpanie a pláže

  Stejně ako v Poreči je aj tu veľmi členité skalnaté pobrežie s peknými lesmi. Pláže sú skalnaté a postupne prechádzajú do okruhliakov,, mnohokrát prekladané betónovými prevismi, ktoré slúžia na opaľovanie. Pláž autokempu Istra Naturist bola vyznamenaná tzv Modrou vlajkou. More je tu priezračne čisté, a azúrovo modré. Pozvoľný vstup do mora je vhodný najmä pre deti a neplavcov.

  viac

 • Šport

  Tato obec nám poskytuje výborné podmienky na vodné športy ako napríklad jachting, vodné lyžovanie, potápanie, ďalej na tenis, futbal, kolky, jazdu na koni.

  viac

 • Zábava a nočný život

  Obec poskytuje veľa zaujímavých zážitkov, kultúrnych, zábavných i športových podujatí. Napríklad prvý víkend po 20. auguste sa koná ľudová slávnosť Festa k pocte sv. Bernarda, patróna Funtany.

  viac

Last Minute FuntanaDôležité odkazy

ADRIALAND s.r.o.

Štefánikova 51
949 01 NITRA

(+421) 376 51 85 83
info.sk@adrialand.sk
po-pia: 9–18 hod., so: 9–13 hod

Prihláste sa k odberu noviniek

Neunikne vám žiadna výhodná ponuka